انعقاد توافق‌نامه ثبت اختراع اینتردیجیتال و هوآوی و چشم‌پوشی از تمام اختلافات در حوزه دارایی‌های فکری

شرکت آمریکایی “اینتردیجیتال” که در زمینه فناوری‌های تلفن همراه فعالیت می‌کند، اعلام نموده است که طی یک موافقت‌نامه جهانی و غیرانحصاری ، مجوز استفاده از دارایی‌های فکری خود را به”هوآوی” غول فناوری چینی در برخی از محصولات آن شرکت داده است. همزمان از تمام دادخواست‌ها و پرونده‌های حقوقی دو شرکت در ارتباط با حقوق مالکیت فکری، چشم‌پوشی خواهد شد. از جمله این تعارضات حقوقی مهم، شکایتی در انگلیس بود که دسترسی هوآوی به برخی پتنت‌های اینتردیجیتال را مورد بررسی قرار می‌داد.

اینتردیجیتال اعلام کرده است که موارد تحت پوشش این توافق‌نامه شامل تعداد مشخصی از محصولات هوآوی و تعدادی از پتنت‌های ضروری استاندارد اینتردیجیتال خواهد شد.

لازم به ذکر است این توافقنامه باهدف خروج اقتصاد از وضعیت رکود فعلی با تکیه بر استراتژی تقویت همکاری بین فناوران منعقد شده است. در همین راستا در بیانیه رسمی شرکت اینتردیجیتال تاکید شده است که: “این توافقنامه، با توجه به رکود اقتصاد فعلی، به امضا رسیده و قدرت کسب و کار و ارزش‌های اینتردیجیتال در توسعه استانداردهای فناوری ارتباط از راه دور را برجسته می‌سازد. همچنین این توافق، به انصاف و انعطاف‌پذیری استراتژی صدور مجوز ما، به ویژه نرخ حق امتیاز و شفافیت سبد دارایی‌ها، اشاره دارد”.

منبع: https://www.commsmea.com/business/regulation/21791-interdigital-and-huawei-sign-patent-agreement-and-dismiss-all-pending-ip-disputes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *