سامانه غشاء کامپوزیتی سیلیکاتی در ترکیب با فرآیند الکتروشیمیایی برای جداسازی یون های فلزی مانند مس از آب

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «سامانه غشاء کامپوزیتی سیلیکاتی در ترکیب با فرآیند الکتروشیمیایی برای جداسازی یون های فلزی مانند مس از آب» توسط محققین دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان و همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع توسط آقای دكتر محمد نادر لطف اللهی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، خانم بیتا چاقمی ابیازنی دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشکده و دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره ۹۸۹۱۸ به ثبت رسید.

دکتر لطف اللهی در توضیح این اختراع گفت: با توجه به کمبود آب قابل استفاده در مصارف کشاورزی و آشامیدنی، تصفیه­ی آب از اهمیت بسزایی برخودار است؛ تمرکز این اختراع روی آلاینده­های معدنی شامل یون­های فلزات سنگین است. روش­های متداولی برای حذف فلزات سنگین از آب مانند ته­نشینی، تبادل یونی، فناوری غشایی، انعقاد و لخته­سازی، تصفیه الکتروشیمیایی و جذب سطحی وجود دارد ولی فرآیندهای غشایی به دلیل تنوع، برای تصفیه آب بسیار مناسب می­باشند به طوری که می­توانند تقریباً تمام آلاینده­ها را از آب جدا کنند و یکی از موارد مورد توجه در حفظ محیط زیست و تهیه آب آشامیدنی می­باشند.

لینک خبر در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان:

http://sustp.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=386&newsview=948
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *